Konsultēties ar speciālistu
Pieslēgties
Latviski
Valūta: EUR

PUBLICĒT SLUDINĀJUMU
BEZMAKSAS

SAZINATIES AR MUMS
Messenger vai WhatsApp

MŪSU 24/7 ATBALSTS
Plāno uzņēmējiem paredzēt nodokļu brīvdienas
Plāno uzņēmējiem paredzēt nodokļu brīvdienas
Lai nodrošinātu atbalstu uzņēmējdarbībai un nodarbinātajiem, plānots uzņēmējiem paredzēt nodokļu brīvdienas līdz trim gadiem, pirmdien pēc vadības grupas uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 radīto ekonomisko seku operatīvai novēršanai žurnālistiem sacīja tās vadītājs finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).
 

Patlaban Finanšu ministrija (FM) sadarbībā ar valdības sociālajiem partneriem strādā pie trim atbalsta instrumentiem. Pirmkārt, kredītu garantijām, lai uzņēmumam, kas sastapies ar īslaicīgām naudas plūsmas problēmām, līdz situācijas atrisināšanai būtu iespēja atlikt pamatsummas maksājumu. Šādu atbalsta programmu nodrošinās "Attīstības finanšu institūcija "Altum"" ("Altum").

Otrkārt, tiek domāts par nodokļu maksājumu atlikšanu jeb nodokļu brīvdienām, kurus jau šobrīd Valsts ieņēmumu dienestā (VID) var pagarināt par vienu gadu. 

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme teica, ka likums patlaban paredz nodokļu brīvdienas līdz vienam gadam, bet ir plānots izstrādāt grozījumus, kas ļaus šo termiņu pagarināt līdz trim gadiem. 

Nosacījumi, lai piešķirtu nodokļu brīvdienas, tiks saglabāti, uzsvēra Jaunzeme. VID vērtēs uzņēmuma līdzšinējo nodokļu nomaksu, turklāt dienests pieprasījumus izskatīs individuāli, nevis automātiski.
 

2020, 16 martā
 
Visas tiesības aizsargātas Lietošanas noteikumi un privātuma politika